Horsemix Flex

Ochrona chrząstki stawowej

Proszek

Tabletki

Tabletki Mini

Pasta

154,50 344,00 

Właściwości

Kolagen jest niezbędnym składnikiem mazi stawowej, chrząstek, więzadeł i ścięgien, odpowiedzialnym za prawidłowe odżywienie stawu. Wpływa na sprężystość, elastyczność i regenerację ścięgien oraz gęstość kości. MSM (metylosulfonylometan) to organiczny związek siarki, niezbędnej do odbudowy stawów, ścięgien i więzadeł. Kwas hialuronowy jest podstawowym składnikiem mazi stawowej, zwiększa przenikanie substancji odżywczych do tkanek. Witamina C bierze udział w syntezie kolagenu, potęguje działanie MSM. Substancje czynne, zawarte w ekstraktach z dzikiej róży i jeżówki purpurowej, wspierają funkcjonowanie aparatu ruchu, zwiększają ruchomość stawów. Składniki preparatu przyczyniają się również do poprawy stanu kopyt, skóry i sierści.

Wskazania

  • Ochrona stawów u źrebiąt, odsadów, koni sportowych, klaczy źrebnych
  • Ochrona obciążonych stawów przy nadwadze, wysiłku fizycznym, wyścigach itp.
  • Wsparcie przy zmianach zwyrodnieniowych w obrębie aparatu ruchu
  • Sztywność stawów
  • Okres rekonwalescencji

Instrukcja stosowania

1-2 miarki (25-50 g) na konia dziennie

SKŁAD

Składniki w 1 kg
Hydrolizowany kolagen typu II 200 000 mg, MSM 160 000 mg, Kwas hialuronowy 2 000 mg, Witamina C 60 000 mg, Wapń 150 g, Fosfor 60 g, Siarka 57 g
Peptydy kolagenowe CHP, galaktolipidy, polifenole, beta glukany, mannanooligosacharydy (MOS)
Fosforan dwuwapniowy, drożdże piwne, ekstrakt z dzikiej róży (Rosa canina), ekstrakt z jeżówki purpurowej (Echinacea purpurea)